Okul

Çaresizlik İle İlgili Kompozisyon

İnsan bazen içinde bulunduğu duruma isyan eder hale gelir. Yaşadıklarından dolayı kendisini bir kafesin içine sıkılmış bülbül gibi hisseder. Çaresiz kalmak yapabileceği hiçbir şey olmadığı, sadece olanları beklemesi gerektiğini düşündürür.

İnsan sosyal varlık olarak toplumdaki diğer bireylerle iç içe yaşamını sürdürür. Kendi yaşamını sürdürebilmesi için çalışarak para kazanması gerekir. İhtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra sağlıklı kalmak, sıkıntılarını çözmek için bu parayı kullanır. Maddi ve manevi olarak refah duygusu içerisinde olması için çok çalışması gerekiyor. İnsanlar sorunların çözümü için başkalarına başvurabilir. Yalnız kaldıklarında sorunların üstesinden gelmeleri çok daha zor hale gelir. İnsanın kontrolü dışında başına gelenler kaderin cilvesi olarakta yorumlanır. Çaresizlik sadece bizim hareketlerimize göre değil hayatın bize getirdiklerini de kapsar.

Çaresizliğe olan çare dermandır. Bir sorunun aşılmasında, insan sakince düşünmesi gerekir. Olacağı varsa eğer olacağı yerine gelir ancak yapılan yanlışlıklar düzeltilebilir. Çevresinde gördüğü suçlara göz yummakta aslında insanların çaresizliğinden dolayıdır. Çaresizlik sadece insanın başına gelen değil başkalarının başına geldiğinde müdahale edememe durumudur. Hayatın her alanında çaresiz kaldığımız olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu