Okul

İnternet Haftası Nedir Kısaca

İnternet günümüzde en yaygın olan teknolojik gelişmedir. Herkesin elinde ne kadar cep telefonu, laptop, tablet bulunuyorsa eğer internette hepsinde yaygındır. Teknolojik alanda internet ağı sayesinde insanlar rahatlıkla iletişim kurabiliyor, haberleşme alanında devrim olarak görülüyor. Dünya genelinde kullanım hızla artmaktadır.

İnternet, insanlık ihtiyacı olan kullanılmaktadır. Eğitim, sağlık, ulaşım, iletişim, haberleşme alanında internetten yararlanılır. İnsanların yaşamlarını rahatlıkla sürdürebilmeleri için internete ihtiyaç duyarlar.

İnternetin öneminin anlaşılması için her yıl Nisan ayının 10-23 Nisan günleri arasında yapılmaktadır. İnternetin dünya üzerindeki öneminin farkına varmamız için çeşitli etkinlikler düzenlenir. İnternetin kullanımının getirdiği yararlar ve zararlar göz önüne alınarak insanlara bilgi verilir. Gelişmekte olan bir çok ülkede internet haftasına dair etkinlikler düzenlenmektedir. İnternetin insanlara getirdiği tehlike, riskler, yararlar ve zararları göstermektedir. İnternet kullanmak insanlara sağladığı imkanların yanı sıra zararları da olmaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran buluşun geleceğimize nasıl etki yapacağı merak konusu olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu