Okul

Cennet Annelerin Ayaklarının Altındadır Kompozisyon

Annelerimiz bizim için çok değerlidir. Peygamber efendimizin sözü “cennet annelerin ayaklarının altındadır” olmuştur. Dolayısıyla hadis olarak ilgili taraflara gönderilir. Toplumsal ve kültürel alanda anneler çok değerlidir. Türk toplumunda önemi çok büyüktür.

Annelerimiz bizlerin göz bebeğidir. Canımız kadar çok severiz, söylediklerini iki etmeden yerine getiririz. Biz dünyaya gelene kadar dokuz ay boyunca karnında taşıyan, doğum sancısını çekenlerdir. Anneler kutsaldır, cennete gitmek için onları mutlu etmeli bir kere olsun ah dedirtmemeliyiz. Kadına değer vermeliyiz, bugünün kadınları yarının anneleri olacaklar. Sahip çıkmalı, korumalı ve geleceğe hazırlamamız gerekmektedir. Annenin çocukları üzerinde çok büyük hakları vardır. Helallik alınmalı, annenin hakkı ile cennetin kapıları aranır.

Cennet insanların son umudu, gitmek istedikleri yerdir. Gitmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Cennetin kapısı ise peygamber efendimizin söylediği gibi annelerin ayaklarının altındadır. Mecaz anlamda cennete giden yolun annenin hayır duasını almaktan geçtiğinin göstergesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu