Okul

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Kompozisyon

Uzaktan duyduklarımız her zaman hoş gelir. Zahmetini ve uğraşısını bilmeden hareket edenlerden oluruz. Zahmetsiz iş yapılması insanları zar zor durumda bırakan durulardandır. Kolay iş olduğunu düşünsek dahi işin iç tarafını bilmeyiz.

Altından zor kalkılası işleri çevresinden duyarak onları basite indirgeyip yorumlarlar. Yaşantımızda başkalarından duyduklarımızı doğru şekilde yorumlamadığımız zaman sıkıntılar beraberinde gelir. İşin aslı ve doğrusunu bilmeden kolay diye geçiştirdiklerimiz olur. Davulun sesi uzaktan hoş geldiği bu konularda anlatılır. Kazancı yüksek olan birisinin yaptığı işler ufak görülse dahi yaptıklarının haddi hesabı yoktur. Anlatılırken yapılması basit gelmesine rağmen uğraşıp çabalaması oldukça zahmetli ve sıkıntılı olmaktadır. Yapılanlar insanların hayatını etkileyebilecek durumda olabilirler. Bilindiği üzere ne kadar emek o kadar aş, sözünden de yola çıkılarak iyi bir hayatın zahmeti ve zoru olacağıdır.

İnsanlar bilmediği konularda her zaman eleştirisel davranırlar. Duyduklarımız kulağa hoş gelse dahi işin aslı tarafı zahmetli ve zor olabilir. Duyduklarımızı değil gördüklerimiz ve yaptıklarımız bize gerçeği gösterir. Başkaları için zor olanlar kendisi adına kolay olduğunu söylemesi “davulun sesi uzaktan hoş gelir’i” anlatır bizlere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu