Okul

Ders Çalışırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öğrencilerin eğitim öğretimi tamamlarken ders çalışmaları önemlidir. Okulda öğreniriz ama detayına inmek için ders çalışmalı, kendimizi geliştirmemiz gereklidir. Öğrencilerin aileleri de bu konuda sorumluluk sahibi olmaları gerekmektedir. Öğrencinin eğitim öğretiminde ders çalışarak kendinizi geliştirmesine imkan tanınmalıdır. Başarılı bir öğrenci olmak istiyorsak mutlaka ders çalışarak o günün konusuna yönelik sorular çözerek alıştırma yapmalıyız. Kimi öğrenciler ders çalışırken uygun ortamı ayarlanmadığından dolayı anlamaları çok daha zor hale gelir. İş hayatında da aynı şekildedir çalışırken uygun ortam verimi arttırırken yanlış ortam ise her şeyin karışmasına sebep oluyor.

Öncelikle ders çalışmadan önce ortamı kendimize göre ayarlamalıyız. Sessiz bir ortam olması çalışmalarımızı daha iyi anlamamızı sağlar. Herhangi bir dış etkiye maruz kalmadan kendi işlerimizi kendimiz halletmemiz gerekmektedir. Eksiklerimizi tamamlarken kendimizi rahat hissetmemiz de gerekiyor. Ailenin de çocuğu için uygun alanı oluşturması gerekmektedir.

Dersimizi çalıştıktan sonra kendimizi daha iyi hisseder, düşüncelerimizle kendimizi yormamamız gerekir. Çalıştığımız konulara dair sorular çözmek öğrenmemizi kolaylaştırır, ne kadar ilerlemiş olduğumuzu gösterir. Eksikliklerimizi gidererek bir konu varsa onun üzerine çalışmış oluruz. Fakat derse başarılı olmanın en önemlisi o dersi sevmemizdir. Sevdiğimiz bir derste başarılı olduğumuza inandıktan sonra başarı kaçınılmaz olur. Emek vermeli, çabalamalı ardından derste aldığımız başarı bizim ödülümüz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu