Okul

Dil ve Milli Birlik Arasındaki İlişki

İnsanın iletişimde kullanabileceği en güçlü iletişim aracı dili olmaktadır. İnsanların anlaşarak birbirlerini takibini yapabilmesi için dilini doğru şekilde kullanması gerekir. Ortak dil insanların kültürel değerlerini oluşturur. Birbirleri iletişim halinde olmaları birlik halinde olmalarını gösterir. Dilini doğru kullanan insanlar milli değerleri anlatarak doğru şekile yaşatabilirler.

Dil duygu ve düşüncelerin aktarılmasını gösterir. Düşüncelerin karşı tarafa aktarılması ve mantıklı olan düşüncelere yer verilir. İnsanların bir araya gelerek birlik halinde olmaları için gereklidir. Toplum halinde hareket etmek için aynı dili konuşarak birbirlerine göstermeleri gerekir.

Dil, toplumun değerlerini bir araya getiren değerdir. İnsanlar konuşarak anlaşır, çeşitli konularda karar vererek öyle adım atarlar. Dil sayesinde insanlar milli birliği kurarak hareket etmesini öğrenir. Örneğin ülke genelinde seferberlik olduğu zaman dilin doğru kullanımı sayesinde milli birlik hareketi içinde olunmaktadır. Kültür ve bağlar etkileşim içinde sağlanarak görülür. Toplumun öğelerini bir araya gelerek bölünmez bir bütün oluşmasında etkinlik gösterir. Gelecek nesillere aktarılan değerler üst noktalarda olmaktadır. Dilin kullanımı insanların tek noktaya çekerek onlarda aynı düşünceleri düşünmelerini yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu