Okul

Dinsizin Hakkından İmansız Gelir Kompozisyon

İnsanların tercihleri birbirinden farksız olabilir. Yaptıklarında iyi niyet olduğu kadar içinde kötülük olanda vardır. Kötü biriyle bazen baş etmek için iyi olmak yetersizdir. Kötü biriyle uğraşmak için daha kötü olmak gerekebilir. Acımasız kötü biriyle uğraşmak için daha kötü olmaya gerek duyulduğu zamanlar olur.

Din insanı doğru yolda ulaştırır. Dini tercihlerine bağlı olarak insanlar toplumsal ve ahlak olarak kurallardan ilerler. Dine inanmayan biri doğru yoldan gitmeyebilir de. Kötü yola sapan ve hatalar yapan insan ancak daha kötü biri tarafından yola getirilebilir. Dinsiz bir insanı ancak imamsız biri yola getirebilir. Dini olmayan insana karşı imansız birinin yapacakları çok daha kötüdür.

Toplum içinde acımasız, kötü, insafsız, ahlaksız kişileri yola getirmenin yolu onlardan daha kötü bir kişinin olmasıdır. Kendisinden daha acımasız olan biri başa çıktığı gibi uslandırır. Yaptıkları hataların farkına varmalarını sağlar. Kötülüğü gören kişi kötülüğün ne kadar yanlış olduğunu anlayarak doğru yolu bulacaklardır. Bir şeylerin farkına varmak için onu yaşamak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu