Doğanın Bizden Bekledikleri İle Bizim Doğadan Beklediklerimiz Nelerdir

Doğa ve insan dost olarak yaşamalı. İnsan yaşamını sürdürürken doğa ile de zaman geçirmesi gerekir. Birlikte yaşam sürdürmek değer kazanır. Sahip olduğumuz doğal kaynakları korumalı, onların doğru şekilde kullanılması için çaba göstermeliyiz. İnsan doğasını koruduğu müddetçe doğada insana yardım eder. Her alanda insana yol gösteren, destek olan doğa bizim iyi niyetimize iyi şekilde karşılık verir. Konuya dair bilgilere ulaşım sağlamak amacıyla sizler için araştırma yaptık.

Hayatımızı devam ettirebilmek için en önemli ihtiyaçlarımızı doğadan karşılarız. İnsanoğlu olarak yeryüzündeki tüm canlılar gibi doğaya muhtacız. Yeme ihtiyacımızın yanı sıra su ihtiyacımızı, barınma gibi bir çok ihtiyaca yönelik her şeyi karşılarız. Doğaya verilecek olan zarar zamanla birlikte bizi bulur.

Günümüzde doğanın önemsenmemesi, verilen her türlü zarar doğal afetlerin yanı sıra kuraklık, çölleşme, iklim değişiklikleri ve küresel ısınma olarak geri dönüyor. Ağaçların azalması dünyanın ciğerlerine zarar vererek kirli hava atmosferde kalıcı hale geliyor. Solunum yolu hastalıklarının yanı sıra yediğimiz yiyecekler sağlığımızı etkiliyor. Toprağa atılan kimyasal gübreler toprağın yapısını bozup yediğimiz yiyeceklerden etkileniyoruz. Doğal olan her şeyden uzaklaştığımız gibi gün geçtikçe sağlığımızdan da olmaktayız. Güzel parlak bir gelecek yerine sorunlu sıkıntılı geleceğe doğru gidiyoruz. Umursanmayan doğa için ülkeler birlik içinde hareket ederek doğaya sahip çıkılması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz