Okul

Hayalsiz İnsan Kanatsız Kuşa Benzer Kompozisyon

Her insan hayta dair çeşitli hayalleri vardır. Hayaller kendisini uzaklara götürür, mutlu hissetmelerinde etkili olur. İyi ve güzel duygular en derinden insanı etkiler. Kendilerini bir yerlerde görmek, başarı elde etmek için çok para kazanmak, aile kurarak mutlu yaşam sürdürmektir. Her insan, yaşamı boyunca hayaller kurarak kendisine hedefler belirler. İnsanlara hayallerinin ne olduğunu sorduğunuzda, çeşitli cevaplar gelecektir. Hayalsiz insan kanatsız kuşa benzer. Kuşlar özgürce gökyüzünde süzülürken hayal kurmakta bunun bir parçası olur.

Bir kuşun kanadının olmadığını düşünebilir, o kuşun uçmayacağını hayal edebilirsiniz. İnsanlar kuşlar gibidir hayal kurmadıkları zaman kanatsız kalırlar. Hayatlarında hiç bir amaçları kalmaz, yaşamları sadece gün geçirmekten ibaret olur. Hayat içinden beklentilerini bilirler, her insan hayallerini gerçekleştirmek için çabalar emek harcar. Hayaline yaklaşmak onun için en önemli mutluluk kaynağıdır.

Hayal kurmayan insan, kendisi için bir şey yapmaz. Hayata dair bağlılığı kalmadığı gibi zarar verir. Bu yüzden amacı olmayan insan zararlıdır. Kuşlar içinde öyledir. Uçamayan kuşlar hayattan uzaklaşır öyle yaşamına devam eder. Her zaman insan hem maddi hem maddi değerlere sahip olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu