Okul

Vatanımızı ve Milletimizi Sevdiğimizi Hangi Davranışlarımızla Gösteririz

Vatanımıza ve milletimize vefa borcumuz vardır. Doğduğumuz, karnımızı doyurduğumuz vatan topraklarına sahip çıkmalıyız. Gün geldiğinde vatan topraklarımızı elimizden almak isteyenler olacaktır. Onlara karşı durmalı vatanımıza canımız pahasına sahip çıkmalıyız.

Vatanını seven her insan sevgisini göstermesi gerekir. İnsanlar içinde vatanseverlik duyguları barındırılır. Örneğin öğrencinin derslerine çok çalışması elde ettiği başarı sonucunda daha sonra vatanına hizmet için bir yerlerde çalışır. Vergisini öder, ülkesine katkıda bulunur, ekonomik olarak güçlenmesini sağlar. Seçilen meslekler ileri de ülkesine hizmet etmesi için çok önemlidir. Annelerin babaların evlatlarına vatan sevgisini aşılayarak vatan sevgilerini gösterebilirler. Vatanına sahip çıkan insanlar toplum içinde de değer görürler. Bizlere düşen en önemli görev onlara sahip çıkmaktır. Bu insanlar değer kazanarak sevilirler ve sayılırlar.

Vatanımıza olan sevgimizi sahip çıkarak gösterebiliriz. Vatanımızın her yeri bizler için cennet gibidir. Vatan toprakları için mücadele edilir gerekirse canını severek verir. Tarihte yaşanan olaylarda halkın vatan topraklarına sahip çıkmasıyla ön plana çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu