Okul

Dost Kara Günde Belli Olur Atasözü ile İlgili Kompozisyon

İyi günde insanın yanından bir an olsun ayrılmayan insanlar, kötü günde uzaklaşarak aralara dağlar kadar mesafe koyarlar. Ancak dost sandığımız insanların gerçek yüzünü görür oluruz. Dostun gerçek değeri zaman içinde anlaşılır, öyle ortaya çıkarak insan kendini gösterir.

Dostunuzun gerçek yüzünü görmek isterseniz eğer zora düştüğünüzde etrafınıza bakın. Tek göreceğiniz sizin gerçek dostlarınızdır. Menfaat çıkar ilişkisi olmayan insanlarla yakın olacaksınız, size uzatılan el sizi mutlu edecektir. Mutlu olmak için çok şey yapmaya gerek yok, yapacaklarınız belli ve sınırlı olacaktır. Ama bir gün o dostlarınız iyi gününüzde tekrar yanınıza geldiğinde anlayın ki size ihanet edecek olan kişilerdir. Sizden beklentileri olduğu için yanınızda olduğunu unutmayın. Her yanımızda olan kişinin dost olduğunu söylemek zordur.

İnsanın onlarca arkadaşının olmasındansa bir tane gerçek dostu olsun. Hayatta güvenmek zordur, gerçek dosta güven sonsuz olur. Sıkı sıkıya sizi benimsemiş, kendi gibi gören ayırmayan insan olduğunu unutmayın. Dostunuz her zaman yanınızda güven içerisinde olacağı gerçektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu