Okul

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

İnsan hayatı inişleri, çıkışlarıyla oldukça engebeli ve meşakatli bir yoldur. Bu yolda yanımızda gerçek dost dediğimiz kişi veya kişilerin bulunması çok önemlidir. Çevremizde bulunan onca insan arasında bir elin parmakları kadar az sayıda insan ancak dostumuz sayılabilir.

Çünkü dostluk kavramı çok geniş, oldukça önemli ve zordur. Yanımızda bizi koruyan, kolluyan, olumlu yol gösterici olmuş, acımızı ve üzüntümüzü paylaşıp ne zaman ihtiyacımız olsa yanı başımız da olduğunu göstermiş gerçek dost olana kadar yaşanmış bu olayların sonunda ancak dostumuz olabilmiştir.Bu kadar zorluklarda bizimle olan dostumuz dediğimiz kişileride kolay kolay kaybetmememiz gerekmektedir. Dost kolay kazanılmadığı gibi kolay da kaybedilmemelidir. Hayat tek başına yaşanılmayacak kadar zordur. Paylaşımlarımızı gerçek dostlarımızla yaptığımız zaman mutlu olabiliriz.
Sahip olabileceğimiz en güzel duygu dostluk, bizi daha iyiye, daha güzele taşır. Dostunla çıkacağın yol dikenlerle değil güllerle dolu olacaktır.

Sahip olacağımız dostumuz bizim iyiliğimizi düşünen, gerektiğinde bizi ailemizden birisi gibi uyarmalıdır. Sırtını dönmeyerek hatalarımıza karşı daima hoşgörülü davranışlar gösterirler. Bize karşı hoşgörülü duruşları sayesinde onun yanında kendimizi güvende hissettiğimizde anlarız dostumuz olduğunu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu