Okul

Dünya Barışı Nasıl Sağlanır

Dünyamız her insana yetecek kadar büyük, her insanı doyuracak kadar verimlidir. Bazı gizli güçlerin kazanç sağlamak amaçlı olarak ulusları birbirine düşürmektedir. Savaşın getirdiği milyarlarca dolar çeşitli şirketlerin ceplerine gitmektedir. Savaşın önüne geçmek için ilk önce bencillikten kurtulmalıyız. İnsan olarak hep birlikte hareket ettiğimiz sürece savaşta olmaz kırgınlıklarda.

Bugün bencilliklerimizden kurtularak bir lokma yiyecekle yaşayabileceğimizi bilmeliyiz. Herkes çalıştığı işlerde emeğinin karşılığını asla sorunlar ortadan kalkar. Zenginlik hayaller insanları savaşlara sürüklemektedir. Bugün silah üretimi yapan ülkeler dahi gelecekleri için savaşlara davetiye çıkartıyorlar. Kalkınmak için ellerindeki değerleri bilerek hareket etmelidirler. İnsanları hor görmemeli, herkesin yaşama hakkı olduğunu bilmeliyiz. Atalarımızdan bizlere kalan geleceklere sahip çıkarak insanların hayatlarına almamalıyız.

Bugün hepimiz bir hedef, hırs peşinde olmamızdan dolayı başkalarını ezeriz. Yükseklere çıkanlar önemli noktalara ulaşırken altta olanlar sahip olduklarını kaybederler. Zaman içinde kaybedenler iktidar güç peşinde olan insanların kurbanları olarak yaşamlarını kaybetmeleri kaçınılmaz olur. Ülkelerine doğru şekilde yön vermeyen halklar savaşlara ve bölümlere sebep olur. Uluslar sonsuza dek kardeşçe yaşayabilecek, halkına sahip çıkabilecek kadar güçlü olmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu