Okul

Dünya Çevre Günü İle İlgili Sloganlar

Canlı ve cansız varlıkların yaşadığı çevremizin korunması için denge ve döngülere ihtiyacı vardır. Döngülerin oluşması doğanın düzenli şekilde işlemesini sağlar. Bitkiler, hayvanlar, insanlar, gözle görülmeyen canlılar dahi doğanın parçasıdır. Hepsinin ayrı bir görevi vardır. Düzen sayesinde canlılar yaşamlarını sağlıklı biçimde devam etmektedir.

Çevrenin kirlenmesi, doğanın düzenine zarar vermektedir. Çevrenin korunmasında ise bizler aktif rol oynayabiliriz. Teknoloji ve üretim adına çevremize duyarsızlaşmaya başladık. Kirlenmemeleri görmedik, sıkıntılar yaşamamız kaçınılmaz hale geldi. Çevre kirlilikleri artarak küresel sorun haline geldi. İnsanlar yaşamlarını daha kaliteli hale getirmek için yaptıkları aslında doğaya zarar vermekti. İlkel yaşamda fabrika olmadığından doğaya zarar görmezdi.

Çevresel sorunlara farkındalık yaratmak gerekir. Dünya Çevre Günü her yıl 5 Haziran tarihinde kutlanır. Çevremizin güzelliklerini tanımak ve fark edilmesi kirliliklerin azalmasını sağlayarak insanların rahat yaşamasına imkan sağlar.

Dünya çevre günü ile ilgili sloganlar şunlardır:

Çevresine sahip çıkan geleceğine sahip çıkar.

Çevremi seviyorum, geleceğimi seviyorum.

Çevre bizim evimizdir.

Hayvanlarda insanlarda doğanın parçasıdır.

Dünyama dokunmayın.

Çevresine sahip çıkan ailesine sahip çıkar.

Çocuklarım için temiz çevreye evet.

Parlak bir çevre için temiz kalmalı.

Temiz çevre sağlıklı yaşamdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu