Okul

Dünya Temiz Olmasaydı Ne Olurdu

Temizlik insanlığın ihtiyaç duyduğu en önemli konudur. Yaşamlarını temiz bir yere sürdürerek sağlıklı olarak yaşarlar, çalışmalarını yaparak verimli hale gelirler. Hizmet ederek dünyanın gelişmesi insanlığın kalkınması sağlanır. Nüfusun artması ile birlikte tüketim oranı da artmaktadır. Haliyle artan kirliliğin önlenmesinde insanlar önemli rol üstlenmektedir. Doğada var olan diğer canlılar içinde hayati öneme sahiptir.

Dünyamızı temiz tutmak bizim elimizdeyken kirletmenin önüne geçersek gelecek nesillere de temiz dünya bırakırız. Dünyayı kirletmek canlıları da olumsuz etkilemektedir. Doğada var olan her şeyin değerli olduğunu ve temiz tutulması gerektiğini unutmamalıyız. Dünyada yaşayan sadece bizler değil bitkiler, hayvanlar ve daha bir çok canlı varlık bulunur. Kirlilik herkesin hayatını etkileyerek ekosistemde ciddi eksikliklere sebep olur.

Dünyamız eğer temiz olmasaydı canlı nesli tehlikeye girerdi. Kirliliğin artmasıyla salgın hastalıklar ortaya çıkardı. Canlı yaşamları hastalanarak ölmeye mahkum olurdu. İçtiğimiz su, soluduğumuz hava hepsi hastalık saçardı. Yaşamak oldukça zor olurdu. Psikolojik olarakta insanlar çöküntü içerisine girerlerdi. Kendilerini rahatsız ve sorunlu hissederek yaşamlarını sürdürürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu