Okul

Dünyada Ne Ekersen Ahirette Onu Biçersin Kompozisyon

Dünya hayatında fani hayattır ne yaparsak yarınımız ahiret için yaparız. Yaptığımız iyilik ve kötülükte bir gün karşımıza çıkacaksa o ahiret hayatıdır. Dünyada binlerce farklı din ve inanış olmasına rağmen hepsi ahireti kabul eder. Bu dünyanın fani hayat olduğu sonsuzluğa uzanan zaman olduğu gösterilir.

Dünyanın sınav yeri olduğu bilinir. İslamiyet’e göre bizi yaratan Allah, ona bağlılığımızı sadakatimizi ölçmek için yaratmıştır. Ahiret hayatında ise gerçek yaşama ulaşacağız. Dünyada yaptığımız iyi güzel şeyler yarın bize geri dönecek. Bugün yapılanların karşılığını binlerce kat fazlasını alacağız. İyilikler bize iyilik güzellik olarak dönecek. Cennet ve cehennem ile müjdelendik iyi bir şey bizi cennete götürürken kötü bir şey cehenneme götürebilir. İyi amele sahip insanlar için ölümden sonrası güzelliklerle doludur. Dünya hayatı dışında başka bir şey düşünmeyen insan zorluklar sıkıntılarla karşılaşır.

Dünya hayatını güzelliklerle geçirirsek, vatana ve millete hayırlı olursak arkamızdan dua edenimiz çok olur. Kötülüklerden uzak durmamız gerektiğini biliriz, yapacağımız her kötü davranış ise bizi cennetten uzaklaştırmaktadır. Ahiret hayatında en ufak iyilik dahi cennete götürürken, kötülükler ise cehennemin habercisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu