Okul

Dürüst ve Güvenilir Olmak Niçin Temizlik Olarak Değerlendirilmiştir

Bir kişi dürüst ve güvenilir olmayı başarırsa toplum tarafından temiz kabul görülür. Herhangi bir olaya karışmamış, insanları yanlış yönlendirmemiş kişilerdir. Temiz olan insan toplumda takdir edilerek hürmet gösterilir. Toplumun huzur içinde olmasında insanların dürüst ve güvenilir olmaları gerekir. Kötü olaylarla bağlantısı olmayan insanlar temiz görülürler. Bunlardan biri hem toplumda hem çevremizde varlardı. Sizlerde dürüst ve güvenilir olursanız manevi olarak temizlenmiş olursunuz.

Temiz olmak akla bedenen temizliği getirmemeli. Kişinin duygu, düşünceleri, hal ve hareketleri nasıl biri olduğunu gösterir. Güvenilir insan, merhametli, dürüst birine temiz gözle bakılır. Çevrenizde “Ahmet çok temiz biridir, etliye sütlüye karışmaz” gibi cümleler kuranlar olur. Temizlik kişinin yaptıkları ile alakalıdır. Kimileri vardır her olayın, her pisliğin içinde olurlar. Karşımızdaki güvenilir bir insan olduğunda ortak iş yapar, birlikte zaman geçirir, yaptıklarına inanırız.

Herkesin hayattaki en temel amacı temiz olmak olmalıdır. Çevremizdeki insanlar tarafından sevilmek istiyorsak temiz olmalıyız. Dürüst ve güvenilir olursak eğer herkes bize temiz gözüyle bakacaktır. Herkes yaptıklarına daha dikkat eder özen gösterirse eğer çevresindekileri de güzel görür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu