Okul

Düşünmekten Öğrenmek Vakit Kaybetmektir Kompozisyon

Kendimizi geliştirerek bilgimizi arttırmak için araştırma yapmalı, incelemeli ve bu yönde öğrenime yönelmeliyiz. Bir konu üzerinde anlatım olduğunda onu beynimizin kabul etmesi için düşünmeli ve anlamalıyız. Anlamadığım konu üzerinde öğrenmek mümkün olmadığı gibi bir faydası olmayacağıdır.

Hayatımız boyunca çeşitli duyumlarla karşı karşıya kalırız. Bunlar bazen bir kulağımızdan girer diğerinden çıkar. Bir anlamı olmadığı için bize faydası da olmayacaktır. Önemli olan öğrenimin doğru şekilde yapılması gerektiğidir. Öğrenmek için okuduklarımızı, gördüklerimizi ve dinlediklerimizi kafamızda toparlayarak düşünmemiz gerektiğidir. Biz düşünmediğimiz zaman bunların bize ne kadar faydası olduğu bilinmez. Düşünmek insanı istenilen noktalara taşıyarak kafasının rahat etmesini sağlar. Düşünerek hareket etmek bizim öğrenmemizi kolaylaştırarak yardımcı olacaktır. Biz öğrenirken düşünmeliyiz bir yol izleyerek onun üzerinde düşünce sahibi oluruz. Hatırlayarak bilgimizi tazelemiş oluruz.

Bir insan öğrenmek istediği bir şey varsa üzerinde yoğunlaşarak düşünmelidir. Aksi takdirde bilgi unutulur zamanla hafızamızdan çıkar. Aksi halde bilgiler unutulduğu gibi aklımızdakileri kaybederiz. Düşünmek benimsemek ve hafızamıza yerleşmesini sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu