Okul

Ekmek İsrafı İle İlgili Kompozisyon

Ekmeğimiz her şeyimizdir. Sofralarımızdan eksik etmediğimiz karnımızı doyurmamıza yarayan ekmeğimizi israf etmeden doğru şekilde kullanmalıyız. İsraf sadece maddi olarak değil bir geleceğinde kaderini belirler. Bugün sahip olunanların israfı gelecekteki nesillerin yaşayacağı zorluklarının başlangıcıdır. Yersiz, zamansız harcama yapmak israftır.

İhtiyaçlarımız doğrultusunda kullanılabilir ancak gerekmediği takdirde alıp yok olmasına da izin verilmemelidir. İsraf dini bir kavram olarak hayatımıza yerleşmiştir. İsraf aynı zamanda insanlık içinde sorun olmaktadır. Sınırsız tüketim hakkımız olmadığı gibi elimizdekilerin değerini bilmeliyiz. Yeme içme konusunda çok israflar yaşanmaktadır. İhtiyacımız kadarını değil her zaman fazlasını alır ve sonunda kaybeden taraf oluruz. Sofralarımıza gelene kadar bir çok aşamadan geçen ekmeğin değerini bilmeliyiz. İhtiyacımızdan fazlasını çöpe atarak israfa sebep vermekteyiz. En kadim önemli yiyeceklerden olan ekmeği bulamayıp ölen insanları da düşünmeliyiz. Sadece bizim için değil geleceğimiz içinde önemli. Her öğün tükettiğimiz her zaman bitip tükeneceğine inandığımız ekmek bir şekilde kalır.

İsrafın önüne geçmek açlık sorunun ortadan kaldırır. İnsanlığın çevresindekileri düşünmeden yaptığı en büyük hatalardan biri israftır. Gerekmeksizin yaptıkları israf sonucunda sahip olduklarını da kaybeder olmuşlardır. Fırınlarda günlük ihtiyaca yönelik üretim yapılarak insanlarında buna göre alışveriş yapmaları gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu