Okul

Elektrik Kesintisinin Ekonomiye Zararları

Günümüzde kullandığımız teknolojik aletlerin bütünü elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Yaşanacak olan teknik sorunlarından dolayı ülkeyi doğrudan etkilemektedir. Sanayi alanı başta olmak üzere çeşitli alanlarda elektrik enerjisine gerek duyulur. Üretimden tüketime kadar her noktada elektrik enerjisine bağlı olmaktayız. Olmadığı takdirde adeta ülkemize tam anlamıyla bir noktada duraklamış olur. Ekonomik olarak zararlar dahi beraberinde getirerek çeşitli alanlarda sıkıntılar yaşanır.

Elektrik kesintisinden dolayı ülkemizde önde gelen sanayi alanlarında iş olmaz. İşçiler bu tür sebeplerden iş başı yapmadığından dolayı işveren ekonomik olarak etkilenir. Verilen siparişler zamanında yetiştirilmediğinden dolayı sıkıntı yaşamaları kaçınılmaz olur.

Elektrik üretilen santrallerde enerji üretimi durdurulur. Gönderilecek noktalar olmadığından dolayı elektrik dağıtım şirketlerinin bir günlük giderlerinin haddi hesabı olmaz. Sıkıntılı zaman yaşadıkları gibi maliyetleri milyonlarca dolarak kadar ulaşmaktadır.

Borsa alanında gelişmeler olmaması firmaların hisselerinin düşüş yaşamasına sebep olur. Sıkıntılar beraberinde gelerek kişilerin zorlu zaman geçirmelerinin en büyük sebepleri olur.

Ev içinde kullanılmayan elektriklerden dolayı çeşitli aletler çalışmadığı gibi insanların yaşam kaliteleri düşmektedir. Yaşadıkları sıkıntıdan dolayı psikolojik etki yaratması kaçınılmaz olmaktadır. Küçük ölçekli iş yerlerinde dahi elektriksiz iş yapmamaları günlük olarak kazançlarını doğrudan etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu