Okul

Emek İle İlgili Kompozisyon

İnsanların belirli bir hedef ulaşmasında emek gereklidir, işi başarabilmek adına gerekli olan enerjilerini harcamalıdır. Emek için çalışmak, alın teri gereklidir. İnsanlar ulaşmak istedikleri için verdikleri emek önem kazanmaktadır.

Keyfine düşkün olanlar için emek kavramı anlamsızdır. Çalışmaktan alın teri dökmekten kaçarak emek vermeden bir şeylere sahip olmak isterler. Hedeflerine kendileri gitmek değil onların gelmesini isterler. Emek verenler hayatlarına koşulsuz bir şekilde mücadele ederek yaşamlarını sürdürme çabasında olurlar. Atalarımızda emek verilmende aş olmayacağını bildiklerinden emeksiz yemek olmaz, sözünü söylemişlerdir. Emek veren herkes aşına sahip olduğu gibi hayallerini gerçekleştirmeleri de mümkündür. Hayatımızda bir şeyler yapmak istiyorsak emek vererek bunu en güzel şekilde göstermemiz gerekmektedir. Biz sevgimizi ve değerlerimizi gösterdiğimiz sürece yerimiz her zaman güzelleşecektir.

Emeğin değeri hayatımızda her alanda önemlidir. Alacağımız bir bardak su dahi olsa emek gerekir. İnsanlar çabalayarak hedeflerine ulaşabilirler. Çok çalıştıkları vakit hedeflerine ulaşmaları daha kolay ve tez zamanda olacaktır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu