Okul

Emniyet Kemeri İle İlgili Sloganlar

Emniyet kemeri doğru ve zamanında kullanıldığında hayat kurtarır. Yolculuk sırasında olası kazalara karşı bizim can güvenliğimizi sağlar. Araçlarla yolculuk yapmak zorunda kalan insanlar can güvenliklerini sağlamaları gerekiyor. Trafiğin düzenli akması için belli başlı kurallar vardır uyulmadığı takdirde kazalara sebebiyet vermektedir. Kazaları en az düzeyde atlatmak için ise çalışılması gerekmektedir.

Araçların güvenliği, sürücülerin deneyim ve yol bilgisi, kurallara uyması trafikte güvenliği arttırır. Trafikte can ve mal güvenliği en önemli şeylerdir. İnsan hayatı basit hatalar yüzünden kaybedilmemeli. İnsan hayatının öneminin bilincine varmak gerekir.

Trafikte araçla seyir halindeyken sürücülerin ve yolcuların emniyet kemelerini takmaları gerekir. Kendi can güvenliklerini sağladıktan sonra başkalarının can güvenliğini sağlamaları gerekir. Yaralanma ve ölüm risklerini en az seviyeye indirir. Olası kaza anında hayatınızı kurtaracağı gibi sakat kalmanızı önler. Trafikte ölümlerin bir çoğu emniyet kemerinin takılmaması sonucunda oluyor.

Emniyet kemeleri ile ilgili sloganlar şunlardır;

Emniyet kemeri, hayat kurtarır.

Her şeyden önce güvenlik, emniyet kemeri ile gelir.

Kemerini tak, hayata tutun.

Kemersiz yolculuk, tehlikeli yolculuktur.

Olmaz deme senin de başına gelebilir.

Kemerini tak, keyfine bak.

Yolculukta güven emniyet kemerinde.

Sevdikleriniz için kemerinizi takın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu