Okul

Tembellik ile ilgili Kompozisyon

İnsan olarak yaşamımız boyunca hedeflerimizin peşinden koşarız. Başarıya giden yolda çalışmak öğrenmemizi ve kendi geliştirmemiz gerekir. Bazı insanlar olduğu yerde sayar, hedeflerine ulaşmak için hiçbir şey yapmayarak tembelliği benimsemişlerdir. Başarıya ulaşmak istediğimizde ilk önce kendimize bakarak kendimizi tanımalıyız.

Her insanın karakteristik özellikleri farklılık gösterir. Kimi insan çalışmayı severken kimisi sevmez. İhtiyaçları kadar çalışanlarda vardır bunlarda hedefleri yükseklerde olmayan insanlardır. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar aciz insanlar sınıfına girer. Yaşamını sürdürmek için insanların çalışacak kadar hareket etmeleri gerekir. Başarıya giden yolda çalışmaktan geçer. Bir insan çalışmayı sevmiyorsa onu bu huyundan vazgeçirmek oldukça zor olur. Ne zaman bıçak kemiğe dayandığı zaman insan hayatında değişim yapma gereğinde bulunur. İhtiyaçlarını karşılamak ve yaşamını sürdürmek için gereklilik duymaktadır.

Tembel olan kişiler zoraki bir şekilde çalıştırılır ancak işini doğru şekilde yapmaz. Tembelliği yenmek için çalışmanın güzelliğini bilmek gerekir. Başkası için olmasa dahi kendi için çabalamak insanlara çok daha fazla değer katar. Tembel insanlar yaşamlarını daima başkasına muhtaç, aciz bir şekilde sürdürür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu