Okul

Evinizde Kullandığınız Kaynakların Tükenmesi Durumunda Neler Olabilir?

Sahip olduğumuz kaynaklar sınırlı olduğundan tükendiği zaman alternatif yollar aramalıyız. Doğal kaynaklardan elde edile elektrik enerjisini evimizde de kullanırız. Tükenmesi halinde farklı kaynaklardan yararlanarak ihtiyaçlarımızı karşılamalıyız. Enerji kaynaklarımız hepimiz için haylice değerlidir. Kaynakların doğru kullanılmamasından dolayı tükenme eşiğine geliyor.

Elektrik enerjisi olmadığı takdirde aydınlanmak için mum, geçici el feneri, gaz lambası kullanırız. Isıtmak için doğalgaz ve elektrik enerjisi yerine odun veya kömür kullanırız. Besin ihtiyacımız tükendiği zaman alternatif olarak beslenebileceğimiz bir şey bulamayız. Sahip olduğumuz kaynakların alternatifi olduğu kadar kimisinin de bulunmaz. Su kaynağımız tükenmesi ile yerine koyabileceğimiz alternatif kaynak yoktur. Elektrik enerjisi yerine koyabileceğimiz bir şeyler olmasına rağmen tasarruflu kullanarak daha uzun ömürlü hale getirmeliyiz. İhtiyacımız doğrultusunda kullanıp, gerekmediği zaman kapatmamız durumunda ihtiyacımızı gidermiş oluruz. Enerji kaynağımız doğru şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Kaynaklarımız bugün varsa yarın olmayacağından dolayı israftan kaçınmalıyız.

Enerji kaynakları tükenirse yaşamsal faaliyetlerimizi devam ettirmemiz zorlaşır. Hayatımızda birçok zorluk ve sıkıntılar yaşarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu