Okul

Fabrika Kurulunca Değirmenlere Gösterilen İtibar Niçin Azalmıştır

İnsanlar ilk değirmenleri kullanmaya başladıkları zaman suyun gücünden yararlanmışlardır. İlkel ve yavaş üretime sahip olan insanlar zamanla geliştirmiştir. İlkel ve yavaş çalışan sistemler ilk başlarda insanların ihtiyaçlarını karşılasa dahi ileri ki zamanlarda yetersiz kalmıştır.

Fabrikalarda yapılan üretim değirmenlere göre çok daha fazla ve az maliyetliydi. Makineler insan gücünden daha güçlü olması ve hızlı üretime imkan tanımasından dolayı değer kazanmıştır. Fabrikalarda hem iş olanakları hem işleme gücü hızla artmıştır. İnsanlar için çalışma alanları değiştiği gibi üretim oranı artmıştır.

Sanayi alanındaki devrim makinelerin kullanımı sağlamıştır. fabrikalarda komplike yapısı değirmenler gibi düzeneklere sahip üretim yerlerinin itibarını kaybettirmiştir. İnsanlar artık üretim için kullanmakta ziyade makineler daha verimlidir. Endüstriyel gelişmelerin sağlanmasıyla hızlı ve geniş üretime ağına sahip makineler değirmenlerden çok daha etkili hale gelmiştir. İnsanlar zorlu ve zahmetli üretimden uzaklaştı. Değirmenlerde kullanılmamaya başlanarak makinelerden yararlanılmıştır. İnsanlar daha etkin bir çalışma alanına yönelirken eski yöntemlerden uzaklaşmışlardır. Modern sanayinin gelişmesi ilkel yöntemlerinde eskide kalmasına sebep olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu