Okul

Güçlü Akrabalık İlişkileri Bize Neler Kazandırır

İnsanın sosyal varlık olması kendisine yakın olan aile bireyleriyle daha yakın ilişkiler kurmasını sağlar. Birbirleriyle münasebet kurarak bağlarını kuvvetlendirirler. Toplumu oluşturan unsurların diğeri ise akrabalıktır. İnsanlar ailesinin yanı sıra kan bağı ile bağlı olduğu akrabalarla da iletişime geçer. Yakın ilişkiler kurarak ailesinin bir ferdi gibi davranır.

Amca, hala, dayı, teyze, yeğen, kuzen, dede, nine gibi bir çok üyesi olur. Kalabalık aile insanın sırtını yaslayabileceği dev bir duvar gibidir. Ailemiz genişlemesiyle birlikte dertte sıkıntı da olduğumuz vakit bize destek çıkacak insanlar olur. Birlik beraberlik içerisinde sorunların üstesinden gelinir. Yalnızlık sorunu çekilmediği gibi dağ gibi ailemiz olur. Akraba ilişkilerini kuvvetli tutmak bizi oldukça ileriye taşır.

Dertlerimiz azalır, birlikte sevinç içerisinde yaşarız, güven duygusu hissederiz, yardımlaşma ve dayanışma en üst safhada olur. Akraba ilişkileri daima destek ve yardım içerisinde olmakta. Sürdürülebilir ilişkiler her zaman değer katar. Mutluluklarımız ortak olur, sorunlarımızın çözümü kolaylaşır, dertleşebileceğimiz yakınımızda insanlar olur. Akrabalarımız çevremizde bize en yakın insanlar olarak gelir. Ne olursa olsun kan bağımız her zaman birbirimize karşı olan sevgimizi arttırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu