Okul

Okula Veda İle İlgili Kompozisyon

Eğitim ve öğretim bir ihtiyaçtır. İnsanlar yaşamlarını sürdürürken ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik devam ederler. Okul, insanı hayata hazırlar. Öğrendikleri bilgilerle geleceğe daha sağlam adımlarla devam ederler. Bilmediklerini öğrenir, yeteneklerine göre kendini geliştirerek hayatı çok daha kolay hale gelir. Okulda arkadaşlıklar, dostluklar edinerek geleceğe dair planlarını hazırlamak için uygun yerdir.

Okula veda etmek, insanların bir çok alışkanlıklarından vazgeçerek çalışmaya odaklanmasıdır. Edindiği bilgileri kullanarak toplum içinde faydalı olma çabasına girer. Mezuniyet döneminde geçmişte geçen dönemler insanın yaşamında hatıra olarak kalır. Kendisini geleceğe hazırlamış olanlar kendi yaşamlarına umut bağlarlar. İnsanların hayat algısı farklılaşır ve okullar müze gibi gelir. Yıllar sonra eğitim alınan okula gidildiği zaman duygusal olarak bağlar hissedilir. Arkada bırakılan arkadaşlar, öğretmenler, sınıf, sıra, tahta dahi gözümüzde canlanır. İnsanın kendini ait hissettiği bir mekan vardır.

Okulda geçen güzel zamanlar her zaman akıllarda kalan hatıralardır. Okul insanı geleceğe hazırlar, geliştirir büyütür. Hayattaki düzeni sağlamak için insanın olması gereken yerdir. Öğrenmek, tanımak, anlamak, kendini geliştirmek için okullara sahip çıkılmalı. Veda etmek zordur ancak sahiplenilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu