Okul

Gülme Komşuna Gelir Başına Kompozisyon

İnsan olarak toplum içinde başkaları ile yaşamımızı sürdürürüz. Ortak alanları beraber kullandığımız kadar birlikte yaşarız. İnsan ilişkilerinde davranışlar bizim bakış açımıza göre gelişir. Çevremizdeki insanların düştüğü durumlara alay edip hoşumuza gidiyor gibi davranırsak eğer gün gelir aynı duruma bizde düşeriz. Yarın ne olacağını bilmeden hareket etmemeliyiz.

Arkadaşımız, komşumuz ve çevremizdeki diğer insanları yanımızda görürüz. Onların başına beklenmedik bir şey geldiğinde sevinmek yerine destek olmalıyız. Kimisi kendisini her zaman önde görerek etrafındakilerin başına gelen felaketlere güler dalga geçer. Gülünç duruma düşen insanlarla dalga geçmek, eğlenmek doğru olmamaktadır. İnsanlar için kırıcı olduğu gibi aramızda olan bağlara zarar vermiş oluruz. Hayatın ne getireceği bilinmez, belli olmadığından dolayı başımıza gelebilecek çeşitli olaylar olabilir. Biraz empati kurarak hayatın nasıl olduğunu çok daha iyi anlamamız mümkün.

Her kim olursa olsun başına gelen gülünç olaylarda dalga geçilmemeli. Alay etmek sadece bizim kişiliğimizin ne kadar zayıf olduğunu gösterir. Biri düştüğünde yardım elini uzatan ilk biz olmalıyız. Barış içinde arkadaşlık bağlarımızı bu sayede kuvvetlendiririz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu