Okul

İnsanın Hayvandan Farkı Nedir

Yeryüzünde yaşayan iki canlı türünün başında insanlar ve hayvanlar gelmektedir. Hareket eden bu canlılar birbirlerine göre farklılık taşımaktadır. İnsanın hayvandan farkını sizler için araştırdık ve bunu gözler önüne seren farklılıklarını fark ettik.

İnsanlar ve hayvanlar arasında en büyük fark zekalarıdır. Öncelikle insanlara göre çok daha edepli olmaktadır. Hayvanlarda utanma duygusu olmadığı gibi mantık aranmaz. Düzgün düşünemezler ve karar verme yetenekleri onların yetiştirilmesine bağlıdır. İnsanlar akıl yeteneği gelişmiştir, aldıkları kararlarda bunları kullanırlar. Dolayısıyla insanlar düşünerek hareket ederler. İçgüdüler hem insana hem hayvanlara özgüdür. Canlılar yaşamlarını sürdürürken çevresindeki olaylardan etkilenir. Yaşanan olaylara tepki verir. İnsanlar düşünerek yeni şeyler üretebilir, geliştirir ve icadını sağlayabilir. Medeniyetin içinde olan insanlar görgü kurallarına dikkat ederek hareket eder. Belli kurallar çerçevesinde yaşamlarını devam ettirirler.

İnsanlar daha gelişmiş varlıklardır. Yaşam zincirinin en üst noktasında yer alırlar. Yaşamlarını sürdürür, ihtiyaçlarının karşılamasının yanı sıra kendilerini üst yerlerde görürler. İnsanlar üst varlık kabul edilmesi onların yaşadıkları dünyayı düzenlediğini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu