Okul

Günlük Tutmak Neden Önemlidir

Günlük başımızdan geçen önemli ve not alınabilecek olayların tarihle birlikte kaleme alınmasıdır. Günlük tutmamız ile tarafsız şekilde hayatımızdan kesintilere yer veririz. Yaşadıklarımızı, bizim için döngü ve önemli gördüklerimizi aktararak gün geldiğinde ders çıkartırız. Bizden sonra okuyacak olan kişiler için çok önemli olacaktır. Bizim hayatımız, yaşamımız ve her şeyimiz hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Geçmiş zamanda yaşanan olaylara birebir şahit olarak belge niteliği dahi taşıyabilir. Ünlü insanların günlükleri her alanda bilgi vererek bizim eğitim almamızı sağlayabilir de.

Günlük dertlerimizi paylaşmamıza olanak sağlar. Kendimizi iyi hissettiğimiz gibi psikolojik anlamda rahatlama sağlar. İçimizi döktüğümüz gibi kendimizi iyi hissetmemiz kaçınılmaz olacaktır. Günlük tutan kişilerin daha huzurlu hayat sürdükleri, çevresel sorunlara takılmadıklarını göstermektedir. Pozitif olup kendinizi huzurlu hissedersiniz.

Günlük tutan kişiler kararsızlıklarını kaleme alarak sonra kararlarını doğru şekilde verebilirler. Kaleminizin gücünü gösterip, kaleminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Uzmanlar tarafından kalemler doğru şekilde kullanılmalıdır. Hitap gücünüz güçlendiği gibi insanlarla aranızdaki olan iletişimi de kuvvetlendirirsiniz. Ciddi anlamda kendinizi daha güçlü hissederek birey olmanın farkını yaşarsınız. Hayal kurma ve diyalog içinde olmak gibi bütün sıkıntıların önüne geçmesine yardımcı olur.

Mutsuzken sizi mutlu eder, kararsızken karar kılmanızı kolaylaştırır. Geçmişinizi tanımanıza, gelecektekiler ile karşılaşmanızı sağlar. Saf duygularınız ortaya çıkarak anlaşmalarınız kolaylaşır. Mutlu hissedeceğiniz gibi sözleriniz daha derin olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu