Okul

Günlük Yaşantımızda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Unuttuk mu Kompozisyon

Günlük hayatta yaşadığımız çevre zaman içinde kendimizi sıkıntılı zorlu hissetmemize neden oluyor. Ufak hedeflerimiz ve bizi mutlu eden şeyler olmasına rağmen başkalarının hedeflerini yüksek tutması bizi mutlu etmez hale getirdi. Hayat kötümser bakarak ulaşmak istediğimiz hedeflerin artık basit geldiğini düşünmemize neden olmuştur. Bir süre sonra mutlu olmayarak farklı şeylere yönelmemize neden oldu.

Küçük şeylerden mutlu olmasını bilmeliyiz. Öyle büyük fazla şeylere ihtiyacımız yok. Hayatın getirilerini bilirsek mutlu olmamız için onlarca sebep görürüz. Hobi olarak yapacağımız işlerin dahi bizi mutlu edebileceğini görebiliriz. Elimizdekilerle yetinmeyi onlarla mutlu olmaya bakarsak eğer çok daha mutlu hissederiz. Bizden kötü birilerinin olduğunu düşünerek halimize şükretmeliyiz. İleride daha da mutlu olacağımızı görebiliriz. Ufak şeylerin bizi tatmin etmesi mutluluğumuz için en büyük sebeplerden biri olur.

Sabah uyandığımızda çevremize göstereceğimiz bir tebessüm aslında çok şey ifade eder. Tanıdıklara selam vermek, onlarla güzel konuşmak, anlaşmak hepsini anlatır. Bizi mutlu eden her şeyle yakından ilgilenebilir onları görebiliriz. Sinirimizi bozacak şeylerden uzak durup mutlu hissedeceğimiz şeyleri görmeliyiz. Çevremizdeki kötülükleri görmek değil iyilikleri görmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu