Okul

Uzun Süre Vatanından Ayrı Kalan Kişilerin Özlediği Şeyler

Çalışmak ya da yeni bir aile hayatı kurmak için uzak memleketlere gidenler olur. Vatan sevgisi onlar içinde daima olduğu gibi özlem hasret duyguları kabarır. Vatanımızın değerini anca ondan ayrıldıktan sonra daha iyi anlarız. Türkiye’ye dönerek evimize mutlu hissederiz.

Aynı dili konuşan insanlarla bir arada olmayı özleriz. Yabancılık çekmediğimiz gibi onların yanında huzurlu mutlu hissetmek kaçınılmaz olur. Bayrağımızın göklerde dalgalandığını görünce huzurlu oluruz. Vatan topraklarında yürüdüğümüzde insanların gülümsemeleri ve hoşgörülerini gözümüzde canlandırırız. Ezan sesini duymak kendimizi iyi hissedip mutlu olmamıza neden olur. Yurtdışındayken o lezzetli ev yemeklerinin tadına varamayız, geldiğimizde o leziz yemeklerle kilo alırız. Her zaman annemizin yemeklerini özleriz, evimize sevdiklerimizle birlikte oluruz. Sıcakkanlılıkları ve kültürel zenginlik ayaklarımızı yerden keser. O samimi tatlı insanları görmek için sabırsızlanırız.

Yurtdışındayken adeta vatan toprağının her karışında kendimizi mutlu hissederiz. Nerede olursak olalım biliriz ki kendi insanımızın yanındayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu