Okul

Hatıra Yazısı Nasıl Yazılır

Hatıra yazıları yıllar sonra o anı tekrardan yaşamanız için yazılarak duyguları hisleri kaybetmeden yaşatır.

Yaz dönemi ile birlikte öğrenciler için güzel bir zaman olmaktadır. Hatıra yazılarına dönüştürerek uzun bir zaman boyunca saklanarak o günler hatırlanabilir. Yaygın bir şekilde devamlı olarak kullanılan yöntemlerden olmaktadır. Eskiden kullanılan hatıra defterleri en güzel zamanlar yazılırdı yıllar sonra dahi tekrar açıldığında eski günlere geri dönerek hatırlamalar sağlanırdı. Bugünlerde eskisi kadar olmasa da yine kullanılmaktadır.

Hatıra defterine yazı yarken mutlaka kişilerle kurulan yakınlığa göre yazılması gerekmektedir. Hitap şekli düzgün olduğunda saygınlığı yitirmeyecektir. Anılarımıza yer vermemiz ile birlikte okunduğunda hatırlanmasını istediğimiz yazıların olması gerekir. Metinlerde en güzel duygulardan bahsedilip yer, zaman ve mekandan bahsedilmelidir mutlaka. Dileklerimize yer vererek hatıraları daha düzgün bir şekilde yazmış oluruz.

Eskiden günümüze kadar yazılan hatıralar okunarak büyüklerimiz tarafından güzel anılmaktaydı. Sizde istediğiniz gibi hatıraları doldurmalısınız içinden geçen güzel sözler ve manilere yer verilebilir.

yazı yazmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu