Okul

Hayalinizdeki Okul Nasıl Olmalı Yazı

Hayallerimiz hepimizin hedeflerimizdir. Gözlerimizi kapatarak kuracağımız hayaller aslında ileri de gerçekleştirebileceklerimizdir. Okul temalı hayalimizi gözümüzde canlandıralım.

Hayalimizdeki okul temiz olmalı, öğrenciler sorumluluklarını bilerek yerlere çöp atmamalı. Okulumuz düzenli olarak temizlenmeli, evimiz kadar temiz ve huzur dolu olmalıdır. Temiz olması benimle birlikte bütün öğrencilerinde severek gelmesini sağlar. Kantinimizde hazır yiyecekler yerine annelerimizin ablalarımızın getireceği ürünler satılmalıdır. Tost yapılmalı dengeli ve sağlıklı beslenmeyi aynı zamanda kantinimizde öğrenmeliyiz. Sağlıklı olması hayata daha sıkı bağlanmamızı sağlar. Spor salonlarımız faaliyette olarak gerektiğinde öğrenciler dikkatli şekilde sporlarını yapmalıdır. Küçükken kazanacağımız spor alışkanlıkları bize huzur ve rahatlık sağlaması gerekmektedir.

Öğretmenlerimiz bugün olduğu gibi eğitim verme aşkı ile tutuşmaktadır. Anlayışlı olarak bize yardımcı olur, bilmediklerimizi öğrenmemizi sağlar. Ellerinden gelenleri yaparak bize yol gösterirler. Ödev vererek bizim kendimizi geliştirmemizi, araştırma duygumuzun yükselmesini sağlamalıdır. Kendimiz ve ödevlerimiz için zaman ayırabileceğimiz bir okul olmalıdır.

İdarecilerin hedefleri okula destek, daha güzel hizmet, öğrencilerin sıkıntılarını çözmek üzerine olmalıdır. Ceza yerine bize yol gösteren, yardımcı olan ve sorunlarımızı çözen idarecilerle birlikte olmalıyız. Çalışan, sınıfı koruyan ve geleceğin büyükleri olacağımızı görmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu