Okul

Hayaller ve Umutlar İle İlgili Kompozisyon

İnsanların hayata sımsıkı tutunmasını sağlayan hayalleri ve umutlarıdır. Geleceğe yönelik hayallerimiz ve umutlarımız olmadığı sürece mücadeleci olamayız. İnsanları hayata bağlayan en büyük değerlerdendir. Yaşamımızdaki etkilerden olup savaşma, mücadele etme, azim, hırs gibi duyguları kazandırır.

Hedeflerimizi gerçekleştirmek için mücadele ederiz. İnsanlar hayal kurarlar, onların peşine takılarak hayata bağlı kalmaları için bir sebep daha görürler. İnsan emek vererek, mücadele ederek, azmederek hayallerine ulaşması mümkündür. Hareket etmeyen, çaba göstermeyen insanların hayallerine kavuşması mümkün değildir. Hayallerimiz bize gelmez bizim onlara gitmemiz gerekiyor. Adım attıkça daha çok yaklaşırız. Planlar yapar mücadele ederek sürdürüp gitmemizi sağlar. Hayalleri olmayan insanlar rüzgarda savrulan uçurtmalara benzer ve nereye nasıl gideceklerini bilmezler.

Hayattan zevk alabilmek için sevdiklerimiz ile güzel zaman geçirmesini bilmeliyiz. Hayal kurmak umutlarımızın artmasını sağlar. Hayallerimize ulaşmanın vereceği mutluluğu hiçbir şey vermez. Her zaman hayallerimizin peşinden koşarak hayata bağlı kalabiliriz. Vazgeçtiğimiz vakit hayattaki her şeyden vazgeçmiş oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu