Okul

Para İle İlgili Kompozisyon

Para ihtiyaçlarımızı karşılamamız için gereklidir. Hayatımızı devam ettirmek için ticaret anlamında kullanılan kağıtlardan daha fazlasıdır. Ay boyunca çalışarak karşılığını aldığımız kağıt parçası değildir. Emeğimiz ve alın terimizin hepsini gösterir. Para ile gerekli harcamalarımızı yapabilir ve tasarruf ederek geleceğimize sahip çıkabiliriz.

İnsanlar maddi anlamda harcamalarına dikkat ettikleri sürece geleceklerini korurlar. Sahip olunanlar korunmak ve onları sonraki zamanlara saklamak gerekebilir. Harcamalarımızı sınırlanmak gerekebilir, aşırıya kaçmak bize zarar getirebilir. Hesabımızı kitabımızı bilmemiz için atalarımız anlatımlarda bulunmuştur. Ayağını yorganına göre uzat, sözünden de anlaşılacağı gibi hesap kitap konusunda dikkatli olmalıyız. Alacağımzı kararlar bütçemizi aşmamalı ve korumalıdır. Hayata karşı daima hazırlıklı olmak gerekir. Başımıza ne zaman ne geleceğini bilmeden hazırlıklı olmalıyız.

Olgun insanlar hesabını kitabını bilerek davranır, paranın nasıl kazandığını bildiklerinden doğru şekilde hareket edebilirler. Doğru şekilde düşünmeleri elindekilerin değerlendirerek rahat etmelerini sağlar. Elimizdekilerin değerini bildiğimiz sürece iş yapmamıza olanak sağlanır. Güzel bir gelecek için paramızı doğru şekilde yönetmesini öğrenmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu