Okul

Sağlıklı Vücut İle İlgili Yazı

Sağlıklı düşünerek kararlar alabilmek için sağlıklı bedene sahip olunması gerekir. Sağlıklı beden vücut ve ruhsal sağlığımızı doğrudan etkiler. Sağlıklı yaşama sahip olmak için beden sağlığımızın da olması gerekir. Düşüncelerimiz, hareketlerimiz, vücudumuzdaki sistemlerin hepsi tümden sağlığımızla ilişkilidir.

Sağlıklı vücut için en başta sağlıklı şekilde beslenmeliyiz. Günlük ihtiyacımız olan kalori miktarına göre beslenmemize belirleriz. Yediklerimizin sağlıklı şekilde eritilmesini sağlamak için düzenli şekilde spor yapmamız gerekir. Metabolizmamızı koruyarak vücudumuzda sağlanma oluşumlarının önüne geçebiliriz. Spor yapan kişilerin beden sağlığı da sorunsuz olur. Fazla kilolardan kurtularak fit vücut ölçülerine sahip olunmasını sağlamaktadır. Yaz ve kış aylarında dikkat ederek sebze, meyve, et mamullerinden tüketerek beslenebiliriz.

Sağlıklı toplum için bireyler kendi sağlığına dikkat etmeli. Sağlıklı yaşamın sırrı spor yapmaktan geçer. Sağlıklı vücut için sağlıklı, düzenli beslenmek ve spor yapmanın gerektiğini bilmeliyiz. Bunlar olduğu sürece sağlığımız yerli yerinde olarak kendimizi iyi hissederiz. Sağlıklı nesil için beslenmelere dikkat ederek spor yapmaya teşvik edilmelidir. Vücut direncinin korunmasında da spor önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu