Okul

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Sözüyle İlgili Kompozisyon

Uğraşacağımız işler ilim olması geleceğimizi aydınlatır. Bilimin ve aklın gücü insanları ileri medeniyetlere taşıyarak insanların ulaşmasını sağlar. Bilim alanında yapılacak en büyük yenilikler insanlığın faydasına olur. Bilime ayrılacak vakit her şeyden çok daha önemli olduğudur.

Bilim adamları dünya üzerinde savaştan çok daha büyük başarılar elde ederler. İnsanlar teknolojiyi reddetmeleri ile onlar geliştirmek ve insanlığa faydalı olmakla çaba gösterirler. Hayatımızı kolaylaştıran icatlar elde edilerek dünya üzerindeki sıkıntıların çözüme kavuşmasına yardımcı olur. Ülkeler ekonomik olarak kalkındığı gibi gelişmeler elde ederler. Atatürk, hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözüyle bize geleceğimizi anlatmaktadır.

Bilimle temelleri atışmış olan cumhuriyetin yıkılması mümkün değildir. Dünyaya çeşitli alanlarda katkılarda bulunan ülkeler tarihte önemli yere sahip olur. Ülkemizin çalışmaları ile beraber üstünlük sağlaması istenilen noktalara ulaşmasında yardımcı olacaktır. Bilim ulusumuzun geleceğinde rehberlik ederek istenilen noktalara taşınmasında yardım eder. Atatürk’ün hedefleri ülkemizin bilimle eğitimle gelişmesi olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu