Okul

İnsanın En Büyük Dostu Zorluklardır Çünkü İnsanı Onlar Güçlendirir Kompozisyon

İnsanı güçlendiren yaşadıklarıdır. Karşı karşıya kalacağımız zorluklar bizi güçlendirerek istediğimiz gibi olmamıza yardımcı olacaktır. İnsan zorluk yaşadıkça bilgi sahibi olarak güçlenir. Aştıkça artık karşılaşacağı zorluklar ilki kadar olmadığı gibi hareket edebilir. Hiç zorlukla karşılaşmayan rahat yaşam süren insanın karşılaşacağı yıkım halinde olacaktır.

Zorluklarla karşı karşıya kalan artık aşmasını öğrenmiş olarak onları aşabilir. Kendisini güçlü hissederek mücadeleci güce sahip olurlar. İnsanlar zorluklarla karşılaşınca onları aşarak tecrübe kazanır. Adeta insan pişer ve olgunlaşarak mücadele eder. Sabırlı olmayı öğrenerek zorlukların önüne geçilip esenlik dolu ortamlara ulaşırlar. Allah insanlara taşıyamayacak kadar yük yüklemez. Bilinir ki insanoğlu tarafından aşılarak yükseklere ulaşılabileceğidir. Zorluğun arkasından kolaylık ve rahatlık geleceği bilinir. İnsanlar sabırlı olursa eğer sorunları aşabilirler. Zorlukların üstesinden gelecek ve sonunda rahat günlere ulaşacağını bilirler.

Sıkıntıları aşarak zorlukları yenmenin yolu sabretmek azimle davranmaktır. Azimli şekilde ilerlemek insanları geliştirir. Zorluğu yenerek rahatlığa kavuşturan ilaç gibidir. Zorluklarla karşılaşarak kendimizi daha güçlü ve mutlu hissederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu