Okul

Hayvan İnsan ve Sevgi İle İlgili Hikaye

Hasan ile köpeği Carlos’un başından geçen bir hikaye olmaktadır. Apartman dairesinde yaşayan Hasan gününü genelde gezmekle geçirmekteydi alt komşularının yavru bir köpek alması ile birlikte dünyası değişmişti. Geceleri havlaması kendisini rahatsız etse bile o köpeğin dışarıda olması kendisini çok mutlu ediyordu. Onunla birlikte koşturup geziyorlardı, markete dahi birlikte giderlerdi. Bir yere gidecek olsa Hasan devamlı takip eden köpeği olmadan yaşayamayacağını anlamıştı onu gördükçe mutlu olup birlikte geçirdikleri zamanlar akıllarına geliyordu. Duygusal bir bağ olmuştu aralarında en yakın arkadaşı gibi ilgileniyor oyunlar oynuyordu.

Carlos onun için bir çocuk gibi olup zamanını hep birlikte geçirmek için çaba gösterirdi. Okuldan döndüğü zaman eve giderken hep başını okşar oğlum diye kendisine seslenirdi. Hasan evinin bahçesinde de oyunlar oynamakta idi. En güzel zamanlarını sevgili köpeği olan Carlos ile geçiriyordu.

Evlerinin önünde başka bir köpek gelmişti Hasan’a doğru ilerleyince korkuyordu Carlos merdivenlerden dışarı çıkarak köpeğe havlayarak korkutarak kaçırmıştı rahat bir nefes alarak daha çok sevmişti can dostu Carlos’u.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu