Okul

Her İlerlemenin ve Kurtuluşun Anası Hürriyettir Kompozisyon

Ülkenin bilim ve teknoloji alanındaki gelişmesi beraberinde kurtuluşu getirir. Mücadele veren bir toplumun zihinsel olarak rahatlığa ulaşabilmeleri özgürlüğe ulaşması gerekir.

Toplumun çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için hürriyetine sahip olmalıdır. Özgürlüklerini elde ettikleri zaman bağımlılıklarından kurtularak bağımsız hale gelebilmektedir. Refah seviyesinin arttırılması için bağımsız bir toplum olmalıdır. Başka devletlere bağlı olmadan milletin özgür iradeleri halinde hareket etmelidir. Hürriyete sahip olabilmek için insanlar ölür, fedakarlıklarda bulunarak mücadele verirler. Hürriyeti olmayan insanlar yaşamlarını refah halinde sürdüremezler. Bağımsız olabilmek için sorunların üstesinden gelmeli, ilerleme ve gelişme sağlayarak bağımsızlıklarına ulaşabilirler. Yaşamak için özgürlük gerekir, kimselere bağlı olmadan rahat yaşama ulaşabilmesi için gereklidir.

Hürriyet sadece yaşamak için değil gelecek, bağımsızlık, refah için olmaktadır. Hürriyetin değeri bilerek insan yaşamını sürdürmelidir. Kaybedildiğinde değeri fazlasıyla anlaşılır. Sahip olunanların değeri pahabiçilmez olarak hareketler öyle belirlenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu