Okul

Sizce Gerçek Dostluk Nedir

Gerçek dost denildiğinde akan sular duracak gibi hissediyoruz. Bize bizden yakın birisi varsa oda gerçek dostumuz olacaktır. İyi günümüzde yanımızda olduğu gibi kötü günümüzde de yanımızda olurlar. Sevinç, hüzün bütün duygularımızı birbirlerimizle paylaşabilir oluyoruz.

Günümüzde arkadaşlık bağları önemlidir. Bunlar arasında sağlam ve bizi yarı yolda bırakmayacak olanları bulmalıyız. Bizim için diğerleri çürük elmadan farksız olacaktır. Önemli olan ihtiyacımız olan kişilerin yanı başımızda olarak zorda odluğumuzu bilerek yardımımıza koşmalarıdır. Gerçek dost arayıp insanların bulamadığı Hint kumaşı gibidir. Gece saat kaç olursa olsun yatağından kalkarak bizim yardımımıza koşabilecek insan olmalıdır. Günün her saatinde bizim yardımımıza koşan birisini düşünebiliriz.

Dostlar hiçbir zaman bizi yalnız bırakmaz. Zorda olduğumuzda refaha çıkmamızı, her zaman iyiliğimizi düşünürler. Dost bulduğumuz zaman onu bırakmamalıyız, bizim hayatta sahip olabileceğimiz en büyük değerlerimiz olacaktır. Dostumuza iyi dost olmasını bilirsek eğer gerçek dosta sahip oluruz. Ondan beklediğimiz gibi kendimizde doğru şekilde karşılık vermeliyiz. Kendimizi doğru şekilde yönlendirmemiz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu