Okul

İletişim İle İlgili Kompozisyon

İnsanların birbirleri ile haberleşmesi için iletişim unsurlarına ihtiyaçları vardır. İletişim çeşitli yollarla sağlanarak duygu ve düşüncelerini başkalarına aktarmaktır. Yaygın olarak insanlar bir çok alanda düşüncelerini ve fikirlerini birbirlerine aktarmaktadır. Sosyal olan insanların birbirlerine ihtiyaç duydukları zaman kendilerini anlatabilmeleri için iletişim gerekir.

Günümüzde iletişim alanında teknoloji her ne kadar gelişse dahi unsurlar halen devam etmektedir. Haberleşme sağlandığında kişiler yazılı, sözlü, beden dili gibi çeşitli unsurlarla iletişim kurmaya çalışırlar. Haberleşme adına yapacağımız her hareket iletişime dahil olarak gerçekleşir. Bugün toplu olarak bir şeyler yapacaksak eğer başkaları iletişime geçmemiz gerekir.

Fikir alışverişi başta olmak üzere her türlü duygumuzu ifade ederiz. Toplumun ve geleceğin birbirlerinden haberdar olarak gelişme sağlamaları için gerek duyulur. Şüphesiz insanların anlaşabilmeleri ve bir şeyler üretebilmeleri için iletişim önemli olmaktadır.

Sözlü; İnsanların ses tellerini kullanarak birbirleri ile konuşup kurdukları iletişimdir.
Yazılı; Kullandıkları alfabe doğrultusunda metinleri kağıda dökerek birbirleri ile kurdukları iletişimdir.
Beden dili; El ve kol hareketleri başta olmak üzere bedenimizi kullanarak karşımızdakine anlatmak istediklerimizi tarif ettiğimiz iletişimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu