Okul

Sömestr Yarıyıl Tatili İle İlgili Kompozisyon

Sömestr tatili öğrenciler için fırsat dönemidir. Düzeltilecek olanları düzeltme imkanlarına sahip olur, imkanları doğrultusunda istedikleri hedeflere ulaşabilirler. Tatil, gezi gibi bir çok zamanı değerlendirirler. Öğrenciler için yeni bir dönem olacaktır. Kendilerini geliştirebilecekleri ve kendilerine bir şans daha verebilirler.

Sürekli çalışan ve yorulan öğrencilerin hobilerine ayıracakları vakit olur. Sevdikleri şeylerle zaman geçirdikleri gibi bir sonraki döneme hazırlık yaparlar. Sürekli aktif şekilde çalışan öğrencilerin dinlenerek kendilerini toparlamaları gerekiyor. Yarıyıl tatilini fırsata çevirerek ikinci dönemde başarı onları bekler. Gezmek, eğlenmek, okumak, öğrenmek öğrencileri geliştirir. Böyle zamanlarda tatil de en iyi dinlendiricidir. Köye gidilir, tatile gidilir, kampa gidilerek doğaya karışılır. Yeni hayvan ve bitki türleri tanınır sömestr tatili adeta yeniden başlangıç sayılır. Yaşananlar fotoğraflarla albüm hazırlanır.

Sömestr tatilinin değeri bilinmesi gerekmektedir. Kendimizi geliştirmek ve güzel geçirmek için doğru zamandır. Bütün tatillere hazır olmalı başarımızın bize olan ödülünü kabullenmeliyiz. Başarmak insanlara azim ve kararlılık getirir bizde bunu yerine getiririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu