Dini Bilgiler

İnsanın İbadet Etme Sebepleri Nelerdir

İnsanlar Neden İbadet Eder, İbadet Etmemizin Sebepleri

İnsanlar ibadetlerini yerine getirerek Allah’ın rızasını kazanmak isterler. Verilen nimetlere şükrederek daha çok ve eksilmeden verilmesini dilerler. Başkasının hakkına ve günahına girdilerse eğer telafi ederek af dilerler. Kendilerine can verildiğinden dolayı buna şükrederek ibadet ederler. Ölümden sonra cennete gitmek istediklerinden ibadet ederek dualarını yerine getirirler. Ülkemiz resmi dini İslam olup nüfusun %90’lık kısmı bu dini kabul etmiştir.

Allah’ın emirlerine uyularak yasaklı olanlardan uzak durmaları gereklidir. İzin verilenleri yapmaları gerekir. İnsanlar kötülük ve yanlış davranışlarda bulunmaları sonucunda günaha girerler. Fani dünyada iyilik yapanlar öteki hayatta ise güzellikle ile karşılanır. İnsanlar özgür hür iradeye sahip olup hatalarından dolayı af dilerler.

Allah onlara sayısız nimetler vermiştir. Karınlarını doyurdu onlara yardımcı oldu. Düşmanlardan korudu ve ibadet edenlerin hanelerine sevap olarak işlenir. Kıyamet gününde defterler açılır kalbi iyilik ile kaplı olanlar cennete girerler.

ibadet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu