Okul

İnsanlar Büyüdükçe Hayatlarında Neler Değişir

Yaşımız ilerledikçe hayatta bir çok şey değişir. Biz dahi hiçbir şey eskisi gibi aynı kalmaz. Herkes bir yaşa geldiğinde keşke çocuk kalsaydım derdi. Sorunlar, sıkıntılar, stres, endişe olmadan yaşamak en güzeliydi. Yaşın ilerlemesi insanlara daha çok sorumluluk yükler. Bazen zorlandığımız zamanlar olduğu gibi sıkıntı yaşamamız kaçınılmaz hale gelir. Büyümenin getirdiği sorumluluk altında dahi ezilebiliriz.

Hayat şartları baştan sona değişir. Geleceğe yönelik planımız olsa dahi zaman içerisinde değişir. Çocukluk çağlarında hayat kolay gözükse dahi zamanla üst üste gelirler. Okulun bitmesiyle birlikte çalışma hayatına atılırız. Kendimizi bağlı hissettiğimiz bir yerde maaşlı çalışan oluruz. Hafta içi bütün gün çalışırız dinlenmeden dahi çalışma hayatına tekrar başlarız. Tekrar işe gitmek, kendine vakit ayıramamak bizi mutsuz eder.

Yıllar geçmesine rağmen hayat kolaylaşacağa yere zorlaşıyor. İnsanların yerini alan makineler daha çok değer görmekte. İş yapabilmek için meslek sahibi olmamız gerekiyor. İhtiyaçlarımızı karşılamak hiç olmadığı kadar zor hale geliyor. Çocukların giderleri, evin kirası, faturalar, giderler derken hayattan zevk almamaya başlıyoruz. Sıkıntılar tasalar her geçen gün artıyor. Sorunları aşsak dahi dertlerin sonu gelmek bilmiyor. Yaşamın bize ne getireceğini asla bilemeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu