Okul

Okul Bahçesini Güzelleştirmek İçin Neler Yapabiliriz

Okulumuz gün içinde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biridir. Evimiz gibi olan okulumuza her gün gideriz, eğitimimizi aldıktan sonra evimize geri döneriz. Okulumuzun içi ve dışı bizim için önemli yerlerdir. Temiz tutarsak eğer sağlıklı kalırız, kirletirsek eğer hastalanmamız kaçınılmaz olur. Okulun bahçesi zaman geçirdiğimiz alanlardan biridir.

Teneffüste bahçeyi kullanırız bazen de dersleri bahçe de işleriz. Okul bahçesini güzelleştirmenin en iyi yolu kirletmemektir. Bahçemiz temiz olursa her alanı kullanılabilir. Teneffüs zamanı çıkabilir bahçemizi gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Toprak alanlar varsa çimlendirme veya ağaçlandırma çalışmaları yapılabilir. Çöp kutularını boyayarak renklendirebiliriz. Kaldırım taşlarını istediğimiz renklere boyayarak okulumuzun görünümünü daha güzelleştiririz. Yemyeşil ağaçlarla dolu okul bahçesi güzel göründüğü gibi bizi doğa ile tanıştırır. Betonlaşan bir okuldan uzaklaşırız.

Okulun bahçesinin duvarlarını boyayabilir, resimler yapabilir, şekillendirebiliriz. Okul müdürünün izni ile yapılacak aktiviteler okulumuza yenilik katacaktır. Okula gitme hevesimizi arttırdığı gibi okulumuzu daha çok seveceğiz. Okulda geçireceğimiz zamanlar daha hoş gelecek canımız hiç sıkılmayacaktır. Derslerimize sıkıca sarılarak okulumuzda başarılar sağlayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu