Okul

İnsanların Çevreye Verdiği Zararlar

İnsanların Çevreye Zararları Nelerdir, İnsanların Çevreye Zararı Nedir açıklamak gerekirse bir toplumun kendisini yok etme çabası olarak görülür.

Çevreye en büyük zararları üzerine yaşayan insanlar vermektedir. Doğanın belli bir düzeni olmasına rağmen kendisini her geçen gün iyileştiriyor. İnsanların etkisi büyük etki yaratıyor. Hırslar, kazanç, tembellik ve sorumsuzlukları yüzünden doğa en büyük zararı görmektedir. Kendilerini geliştiren toplumlar olup doğaya en büyük zararı yaratmıştır.

Sanayi devrimleri ile birlikte makineleşme dönemi kendisini göstermeye başladı. En çok kirlilik 19. yüzyıldan itibaren oluşmaya başladı. Çevre kirliliği eski çağlardan ibaret olsa dahi günümüzün en çok kirlilik yaratan yerleri otomobil, fabrikalar, sanayi alanları olmaktadır. Orman alanlarına ihtiyaç duyularak yakılması veya kaza sonucunda yok olmasına sebep olmuştur. Dünyayı tamamen değiştirenler insanlar olmaktadır.

Kirlilik gözle görülmez bir halde olup gelişen teknoloji arttırmaktadır. Temizliğe yönelik çalışmalar yapılsa dahi yeterli kaynak ayrılmadığından dolayı yetersiz olabiliyor. Nüfus artışı dahi çevre kirliliğine sebep olarak bundan yüzyıllar sonra dünyamız yaşanmaz bir hale gelebilirde. Bilinçli bir toplum yetiştirilerek değerler bilinmesi gerekir. Sanayi artış göstermesi bir neslin yok olmasına sebep olur. Günümüzde artan kirlilik insanların ne zaman hayatının tehlike de olduğunu hissettiği zaman düzelecektir.

çevre kirliliği
çevre kirliliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu