Okul

İnsanların Kendilerini İyi Yönde Geliştirmeleri İçin Neler Yapmaları Gerekir

İyi düşün iyi olsun mantığıyla yola çıkarsak pozitif düşüncelerimizin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz bilmekteyiz. Güzel düşünce iyi gelişmiş bir bünyede olumlu sonuçlar elde edilmesine neden olur. Bizlerde kendimizi ne kadar iyi yönde geliştirirsek o oranda hayattaki başarılarımızın artacağından emin olmalıyız. Öncelikle çevremizden başlamalı halka halka yayarak genişletmeliyiz. Çevremizle dediğimize göre en yakın çevremize karşı öncelikle olumlu yaklaşmalı onlara gereken değeri vermeliyiz. Değer vermeyi geliştirerek insana layık olduğu değeri vermekle devam etmeliyiz. Değer verdiğimiz kadar değer göreceğimizi unutmamalıyız.

İnsanlar arasında ayrım yapmadan büyüğüne küçüğüne, gencine yaşlısına vereceğimiz sevgi ve saygıyı çok görmemeli, insanları sevdikçe, saydıkça iç huzurumuzu ve sevmenin ne kadar güzel olduğunu daha çok anlayacağız.
Din, dil, ırk ve inançlarıyla kabul etmek ve bir tutmak insanlığımızın en önemli temel taşlarındandır.
Unutmayalım iyi, kötü diye ayırdığımız insanların hepsinin değişebileceğini düşünerek hareket etmeli, onları da iyi yollara sevk etmek için çabalamalıyız. Kendimiz ne kadar iyi olursak çevremize de o kadar iyilik aşılarız. Kin, hırs, kıskançlık, zalimlik gibi kötü huylardan arınmalı, doğayı, bütün canlıları sevmeli yaşamla barışık olmalıyız. Ancak böyle olursak kendimizi ve çevremizi iyi yönde geliştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu