Teknoloji

iPhone Ekran Kilidini Unuttum Ne Yapabilirim?

iPhone kullanıcılar akıllı telefonlarını keyifle kullanırken yaşadıkları sorunlardan birisi de ekran kilidini unutmak olacaktır. Yorgun ve uyku zamanda değiştirdiğiniz şifreyi hatırlamaz olup nasıl tekrardan açacağınızı düşünürsünüz. Ekran kilidi varsa eğer telefonunuz da bunu açarak kullanmanız mümkün olur.

Telefonunuzu DFU moduna almanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için telefonu kapattıktan sonra Güç + Orta tuşuna basılı tutmalısınız. Karşınıza Apple logosu gelene kadar basmaya devam ediniz. Güç düğmesine basmayı bırakıp, ekran düğmesine basmayı sündürünüz. USB kablosu, iTunes logosu ve Connect to iTunes yazısı bulunan bir ekran karşınıza çıkacak.

Son olarak İtunes programını açınız ve Recovery modunda telefonunuz açılacaktır. Restore butonuna bastıktan sonra tekrardan İOS kurulmasını sağlayabilirsiniz. Kurulum sonrasında iTunes sayesinde senkronize ederek telefonunuzdaki verileri korumuş hale getirip şifresini açarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefonunuzu senkronize etmek yerine format atarsanız eğer bütün bilgileriniz silinmiş olur. iTunes ile birlikte senkronize ederek ekran kilidini kaldırmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu